Šis lašišinių šeimos atstovas gyvena didžiuosiuose ežeruose, pavyzdžiui, Onegos ir Ladogos. Upėtakių galima sutikti Karelijoje ir Baltosios bei Baltijos jūrų baseinuose. Pagal jų gyvenamąją aplinką, upėtakiai skirstomi į upelių (įprastus) ir ežerinius. Ši žuvis renkasi krištolinio skaidrumo ir šaltus gėluosius vandenis. Be to, upėtakiai gali būti savotiškų spalvų.
Lašišinių šeimos žuvų rūšis (rus. Gorbusha, jakut. Kyhyl balyk), mažiausia Ramiojo vandenyno lašišinių gentyje ir yra labiausiai paplitusi. Ji yra anadrominė – gyvenanti jūrose (Ramiajame bei Atlanto vandenynuose), o neršianti upėse – ir Šiaurės Amerikos žemyne, ir Rusijos Sibire. Toli prieš srovę ji neplaukia.
Keta yra Ramiojo vandenyno lašišinių genties atstovė, pati populiariausia ir masiškiausiai paplitusi raudonosios žuvies rūšis. Ji išauga iki 102 cm ilgio, 15 kilogramų masės. Jos ikrai yra patys stambiausi, nuostabiai gražios rausvai oranžinės spalvos.
Keta gyvena labai dideliame areale, palyginti su kitų lašišinių šeimų atstovais. Jos buveinė – Šiaurinis Arkties vandenyno baseinas.
Nerkos ypač paplitusios Ramiajame vandenyne, tačiau Rusijoje žinomos mažai, nes gaudomos prie Azijos arba Aliaskos krantų. Nuo kitų lašišinių giminaičių skiriasi dideliu kiekiu kuokelių ant žiaunų ir ryškiai raudonesne mėsos spalva, palyginti su kitomis lašišomis, kurių mėsa yra švelniai rausva.
Didžioji lašiša
Didžioji lašiša (lot. Oncorhynchus kisutch)
Ši žuvis daugiausia gyvena Ramiajame vandenyne, o neršia Šiaurės Amerikos ir Azijos žemynų vandens telkiniuose. Sidabrinės lašišos žvynai yra ryškaus sidabrinio atspalvio, todėl ji taip ir vadinama.